Vnitřní žaluzie

Horizontální či vertikální, to je oč tu běží. Možná už jste dospěli k rozhodnutí, že si do svého bytu, domu či kanceláře pořídíte jako stínění žaluzie. Vsadit spíše na klasiku v podobě horizontálních žaluzií, nebo vyzkoušet jejich vertikální variantu? V tomto článku vám popíšeme pro a proti obou variant, abyste se mohli snadněji rozhodnout.“

Vnitřní žaluzie jsou stále populární volbou pro regulaci světla a zajištění soukromí v domácnostech i kancelářích. Při výběru žaluzií se často setkáte s dilema: horizontální nebo vertikální? Oba typy mají své výhody, které je důležité při rozhodování zvážit.

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie vyrábíme vždy celohliníkové. Skládají se z úzkých lamel, které lze naklápět, čímž umožňují regulaci průchodu světla.

Nízká cena

Hliníkové žaluzie jsou oblíbené pro svou cenovou dostupnost, a tak se s nimi můžete setkat skoro všude. Pokud preferujete nízkou cenu, horizontální žaluzie by mohly být ideální volbou.

Univerzálnost

Horizontální žaluzie lze použít kdekoliv si zamanete – na okno v obýváku nebo i větší prosklené plochy. Instalace navíc nebývá příliš náročná.

Ovládání řetízkem

Někdo už si bez řetízku nedokáže stínění okna ani představit. Horizontální žaluzie ho většinou mají, ale můžete se u nich setkat i s ovládací tyčkou.

Různé odstíny

Žaluzie nemusí být jen bílé. Vyberte si odstín, který barevně sedí do vašeho pokoje.

Přívětivá manipulace

Častý důvod, proč lidé nakonec zvolí horizontální žaluzie je jejich snadné vytahování nahoru a dolů. Je to pohodlné a pro mnohé se jedná o letitou zvyklost.

Při rozhodování berte v potaz, že horizontální žaluzie nejsou ideální do místností, kde často regulujete zastínění a kde na nich může ulpívat mastný prach, jako například v kuchyních, dílnách nebo u oken blízko silnice.

Vnitřní žaluzie SOLAR-TECHNIK

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie, často nazývané také lamelové žaluzie, jsou vyrobeny z vertikálně zavěšených lamel, které jsou vždy látkové. Jsou obzvláště populární v kancelářských prostorech a na velkých oknech či posuvných dveřích. U nás najdete dva druhy, normální a tzv. blackout – po vnější straně je pogumovaná vrstva, která zajistí větší stínění.

Zastínění velkých ploch

Používání horizontálních žaluzií na velkých oknech by bylo nepraktické. Pomocí vertikálních žaluzií snadno zastíníte i několik metrů skla.

Spousta barev a odstínů

Vy sami si zvolíte, z jaké látky chcete žaluzie mít a jak budou vypadat. Můžete kombinovat i více barev a dosáhnout tak maximální elegance.

Skvělý designový prvek

Až vaši klienti vstoupí do vašich kanceláří ve firmě, budou vertikální žaluzie jednou z prvních věcí, kterou uvidí. Povedeným designem je zaujmete.

Předělení velkých místností

Vertikální žaluzie nemusí sloužit jen k zakrývání oken, ale také jako pomyslný závěs opticky předělující jednu část místnosti od druhé.

Přizpůsobení všem tvarům

Nezáleží, jak okno, prosklená stěna nebo dveře vypadají. Vertikální žaluzie v pohodě zakryjí jakoukoliv velkou plochu.

Vertikální žaluzie se však nehodí do malých a úzkých oken, tam, kde nemáte po stranách okna prostor na rozhrnuté lamely nebo do oken, kam svítí slunce většinu dne – na rozdíl od venkovního stínění nezabraňují přehřívání.

Vnitřní žaluzie SOLAR-TECHNIK

Při rozhodování si ale nemusíte lámat hlavu se složitým procesem, rádi vám poradíme a vybereme pro vás tu nejvhodnější variantu.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit, těšíme se na vás.

Váš SOLAR-TECHNIK