Vnitřní žaluzie

Vnitřní žaluzie? To je všeobecně nejpoužívanější způsob stínění interiéru domů a bytů. Vnitřní žaluzie ochrání vaše prostory nejen před velkým množstvím světla, ale také před pohledy sousedů a kolemjdoucích. Žaluzie se vkládají buď mezi dvě okenní tabule, nebo z vnitřní strany okna. Aplikovat se dají na většinu typů oken.

Ke stažení:

Využijte výhod vnitřních žaluzií SOLAR-TECHNIK

 • 6 variant vnitřních žaluzií

  Že bychom neměli žaluzie pro vaše okna se nestane. V nabídce máme 6 různých variant a garantujeme vám, že si vybere opravdu každý.

 • Velké množství barevných variant

  S vnitřními žaluziemi SOLAR-TECHNIK se trefíte přesně do stylu interiéru vašeho domova. Nabízíme 45 lamel a u vertikálních i širokou nabídku struktur a motivů použitých látek (platí pro vertikální žaluzie).

 • Dlouhá životnost

  Garantujeme dlouhou výdrž a stálost vnitřních žaluzií při minimálních nárocích na jejich údržbu. Stačí je čas od času setřít vlhkým hadříkem a je to.

 • Cenové rozpětí pro všechny

  Není nutné vždy pořizovat ty nejdražší varianty vnitřních žaluzií. Proto máme v nabídce i ekonomickou variantu C-Design, která je dostupná všem.

Galerie realizací

Vnitřní žaluzie C design
Vnitřní žaluzie C design
Vnitřní žaluzie INT 50
Vnitřní žaluzie C design
Vnitřní žaluzie C design
Vnitřní žaluzie C design

Charakteristika vertikální vs horizontální žaluzie:

Jedná se o svislé látkové žaluzie s lamelami o šířce 127 mm nebo 89 mm v široké škále barev, struktur a motivů použitých látek. Natáčení lamel umožňuje regulovat intenzitu a směr světla, přičemž zůstává zachována intimita interiéru. Vertikální žaluzie jsou svou snadnou údržbou a obsluhou ideálním řešením téměř pro každý prostor.

Jaké výhody přináší interiérové žaluzie od SOLAR TECHNIK?

Velkou výhodou obou typů vnitřních žaluzií SOLAR-TECHNIK je dlouhodobá životnost i při minimální údržbě a široká škála barev, která vám zaručí dokonalé sladění s interiérem vašeho domu nebo bytu. Žaluzie mohou být s ručním nebo na vyžádání s elektronickým ovládáním, které zaručuje pohodlné ovládání třeba i na dálku.

Systémy ovládání žaluzií nabízejí mnoho kombinací:

 • Normální stahování
 • Opačné stahování
 • Rozdělené stahování do stran
 • Rozdělené stahování do středu
 • Dvojité normální stahování
 • Dvojité opačné stahování
 • Dvojité rozdělené stahování
 • Variabilní dvojité stahování

Hlavní výhody vnitřních žaluzií

Cenově dostupné

Jedná se o variantu stínění, která je léty odzkoušená a dostupná za příznivou cenu.

Udržují soukromí

Pomohou vám proti slunci, ale také proti zvědavým pohledům vašich sousedů.

Regulace světla a ochrana

Jednoduše si sami určíte, kolik světla budete chtít. A ovládání můžete zvolit i s dětskou pojistkou.

Nejčastější otázky zákazníků při výběru vnitřních žaluzií

 • Výhody a nevýhody našich vnitřních žaluzií

  Mezi nesporné výhody patří nižší náklady na pořízení, výrazně jednodušší instalace, možnost regulace slunečního svitu, jednoduché opravy v případě poškození a široká variabilita pro většinu oken.

  Mezi nevýhody řadíme pak horší izolační vlastnosti, větší náchylnost na poškození např. domácími mazlíčky nebo náročnější údržbu při znečištění.

 • Jak správně vybrat vnitřní žaluzie

  Vnitřní žaluzie je v dnešní době nejlevnější variantou stínění. Pokud tedy zákazník hledá ekonomickou variantu, je toto jeho volba. Na rozdíl od rolet umožňují plynulou regulaci průchodu světla do místnosti. Je důležité počítat s tím, že vnitřní žaluzie neudělají absolutní tmu a ani nezaručí tepelnou pohodu. To by žaluzie musely být instalovány před okno, čímž už se dostáváme do sekce venkovních žaluzií. Vnitřní žaluzie jsou pro ty, kteří chtějí dostat tzv. „za málo peněz, hodně muziky“.

 • Jak se starat o vnitřní žaluzie

  U interiérových žaluzií je nutné, aby byly čištěny jemně. Nesmí se drhnout nebo čistit pod tlakem. Stačí je čas od času očistit prachovkou, případně vodou se saponátem a vlhkým hadříkem. Žaluzie je nutné čistit vždy v zavřeném stavu. Poté je roztáhnout a nechat vyschnout. V žádném případě nepoužívat tlakové mytí, které by žaluzie zdeformovalo.

 • Nejčastější problémy s vnitřními žaluziemi

  Nejčastějším problémem je přetržení silonů při mytí oken. Dále pak je nutné myslet na to, že interiérové žaluzie jsou především vyráběny z plastu, který i když je velmi kvalitní, na slunci trpí a pracuje. V závislosti na tom, na které straně domu jsou žaluzie umístěny a jak moc na ně svítí slunce, mohou praskat silony. Samozřejmě je nutné si dávat pozor na mechanické poškození, které způsobují překážky při stahování žaluzií, poškození domácími mazlíčky nebo neopatrným zacházením (a pozor na děti :)).

Nabízené typy vnitřních žaluzii

Vertikální, horizontální, starší C-design nebo moderní INT-50? Nabízíme širokou škálu typů vnitřních žaluzií a samozřejmě vám s výběrem nejvhodnějšího řešení rádi pomůžeme. Pokud si nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit.

Link to: C designLink to: Meziokenní žaluzie M1 a M2Link to: Vnitřní žaluzie V1 a V2
Link to: INT 50Link to: Vertikální žaluzieLink to: Velux – vnitřní žaluzie

Máte zájem o tento produkt nebo se chcete jen zeptat?

Napište nám!

Tento kontaktní formulář je deaktivován, protože jste odmítli přijmout službu Google reCaptcha, která je nezbytná k ověření všech zpráv odeslaných formulářem.