Vnější stínící technika nebo klimatizace?

„Vnější stínící technika nebo klimatizace? Oboje má svá pro a proti. My pro vás v následujícím článku shrnuli ty hlavní důvody, proč si pořídit předokenní rolety nebo žaluzie. Protože vnější stínící techniku nevyužijete jen v horkém létě. Ale i v zimě pro zamezení tepelných ztrát. „

Pokud uvažujete o stavbě či rekonstrukci vašeho bydlení, zahrňte do svých plánů taky důmyslnou a efektivní vnější stínící techniku. Krom odstínění slunečního svitu vám pomůže v létě regulovat teplotu v místnosti, aniž by byla nutnost využít klimatizace. A v zimě naopak snížit tepelné ztráty a ušetřit tak na vytápění vašeho domu! Uspoříte tak nejen desítky tisíc korun za koupi a montáž klimatizace, ale i několik dalších tisíc korun každý rok za spotřebu elektřiny plus další finance za její údržbu. A co více kromě uspořených peněž, šetříte i naše životní prostředí, jelikož není nutné vyrábět tolik elektřiny.

Věděli jste, že: V případě, že si pořídíte vnější žaluzie světlé barvy, dokážete snížit teplotu v místnosti až o 10°C (v případě, že máte kvalitní izolaci fasády a oken)?

Jako vnější stínící techniku můžete využít venkovní rolety nebo venkovní žaluzie. Jaký je mezi nimi rozdíl? Venkovní žaluzie vypadají stejně jako ty vnitřní, ale dokážou odrazit až 10x více tepla a umožní průnik denního svitu. Nicméně nevytvoří vám úplnou tmu. Naproti tomu venkovní rolety dokáží vytvořit úplnou tmu. Navíc jsou odolnější proti povětrnostním vlivům tedy i slunci, a také vůči nezvaným návštěvníkům. Odfiltrují také více hluků z vnějška.

Nespornou výhodou u venkovních rolet je to, že každá z lamel je vyplněna izolační PUR pěnou. Díky ní, a kombinaci s hliníkovým materiálem samotných lamel, mají předokenní rolety ještě lepší izolační vlastnosti. Což samozřejmě ještě více pomáhá snížení teploty v místnosti v letních dnech. Naopak v zimě zase lépe izolují a snižují tepelné ztráty, díky kterým je nutno méně topit. A to je věc, kterou ocení zase vaše peněženka 😊

V naší nabídce naleznete tři druhy předokenních žaluzií a tři druhy předokenních rolet, které jsou nakonfigurovány tak, aby splnily i vaše nejnáročnější požadavky.

Chytré ovládání

Jak u rolet, tak u žaluzií můžete volit buď manuální nebo motorické ovládání. U motorického systému je pak možná i varianta tzv. inteligentní domácnosti. Rolety nebo žaluzie pak jednoduše ovládáte pomocí aplikace v telefonu, nebo je necháte, aby se otevíraly a zavíraly sami. V závislosti na tom, jak na čidlo svítí slunce.

Skvělé také je, že na pořízení předokenních rolet nebo žaluzií lze využít dotační program Nová zelená úsporám. Díky němu můžete tak získat od státu až 1500 Kč/m2 plochy stínící techniky! Více informací k dotačnímu programu naleznete v odkazu https://novazelenausporam.cz/rodinne-domy/

Jaké jsou výhody?

Pojďme si tedy shrnout hlavní výhody předokenní stínící techniky:

  • Není nutná klimatizace – dům se nepřehřívá a v místnostech je příjemná teplota.
  • Nepropouští v létě teplo dovnitř.
  • V zimě snižuje tepelné ztráty a chrání okna před sněhem, mrazem a deštěm.
  • Zvyšují akustické vlastnosti oken.
  • Působí jako bezpečnostní prvek proti zlodějům.
  • Poskytují dostatek soukromí.
  • Společně se sítí proti pylu působí jako nepropustná brána.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit.

Váš SOLAR-TECHNIK