Jaké jsou trendy roku 2023 ve stínicí technice?

Prášková lakovna a chemické odlakování

„Kdo by nechtěl mít zařízenou domácnost podle posledních trendů. A tentokrát nemluvíme o trendech, které se týkají barev, materiálu, doplňků nebo samotného nábytku. Mluvíme o stínicí technice, která tvoří nedílnou součást útulného domova. Moderní stínění totiž využívá nejnovějších vědeckých poznatků a technických objevů. Takže držet se trendů má i v tomto případě velký smysl. Moderní stínicí technika vám také okamžitě nezastará, bude pár let skvěle vypadat a přinese vám velký užitek.“

Jaké barvy budou letos vládnout stínění?

V roce 2023 bude vládnout stínicí technice bílá a přírodní odstíny barev. Pokud jste milovníky čisté bílé barvy, tak je to pro vás velmi dobrá zpráva. O něco méně už pro rodiče malých dětí, ale i na ně letošní trendy myslely. Ti se totiž mohou spolehnout na odstíny hnědé, šedé, krémové nebo světle modré či zelené.

A díky těmto trendů není nutné pro oživení pokoje měnit celou výmalbu nebo design koberců
a nábytku. Stačí vyměnit potahy polštářů na pohovce nebo právě změnit barvu interiérového stínění. A co si budeme povídat, plisé roletám prostě krémová barva sluší, a ještě dlouho nevyjde z módy.

Tip: Barvou roku 2023 byla zvolena Viva Magenta. Tedy červenorůžová barva, často popisovaná jako karmínově růžová nebo malinově červená.

Stará dobrá klasika se vrací do interiérů

Milovníci moderny možná trošku zapláčou, ale co se dá dělat. Stará dobrá klasika ve formě vnitřních rolet je zpět! Tradiční rolovací rolety jsou zase čím dál populárnějších. A díky moderním způsobům ovládání se už nemusíte bát jejich nečekané vystřelování ke stropu.

Jestli chcete do svého domu nebo kanceláře klasické rolety, ale pořád tíhnete k tomu modernímu pojetí, máme pro vás skvělý návrh. Jmenuje se japonské stěny. Ty jsou velmi elegantním prvkem, který splňuje požadavky na moderní a vysoce estetický způsob zastínění interiéru. A jejich velkou výhodou je, že dokáží zakrýt i velké plochy francouzských oken, nebo dokonce celých prosklených stěn.

Nezapomněli jsme ani na venkovní stínění

U venkovního stínění bude hitem letošního roku chytré ovládání. Zvažte tak možnost pořídit si systém chytré domácnosti Somfy TaHoma a předejte ovládání stínicí techniky centrálnímu mozku vašeho domu.

A protože meteorologové opět předpovídají horké léto, nevsázejte vše na jednu kartu s názvem klimatizace. Zvažte pořízení venkovních žaluzií nebo rolet, které vám nejen ušetří vaši peněženku od zbytečných výdajů za elektrickou energii, ale zároveň sníží teplotu v místnosti, změní vzhled vašeho bydlení a zvednou míru soukromí za okny vašeho domova.

SOLAR-TECHNIK je tu pro vás

Nakonec je jen na vás, kterou cestou při volbě stínicí techniky se rozhodnete vydat. V každém případě jsme připraveni vám pomoct vybrat tu nejvhodnější variantu pro váš dům, byt či kancelářské prostory. Neváhejte se nám ozvat nebo nás rovnou navštívit ve výrobě ve Fryštáku.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit. Těšíme se na vás.

Váš SOLAR-TECHNIK