Tipy na využití balkonových a fasádních clon v létě

Prášková lakovna a chemické odlakování

„Žaluzie a rolety, ať už vnitřní nebo venkovní, slouží hlavně k tomu, aby odstínily nepříjemné a ostré sluneční paprsky v letních měsících a zabránily jejich pronikání do místností vašeho domu nebo do kancelářských prostor. Ale co třeba takové balkonové clony?“

Balkonová clona jako střecha?

Z názvu sice vyplývá, že balkonová clona patří hlavně na balkony a lodžie. Nicméně jak už jsme v minulosti mnohokrát přesvědčili, kreativitě se meze nekladou, a tak se i pro „panelákový“ stínicí prvek dá najít další možnost využití.

Nedávno jsme osazovali balkonovými clonami předzahrádku jedné malé kavárny v centru Holešova. Ovšem použili jsme ji poněkud netradičně a ze clony se stala střecha této předzahrádky, která jde v případě deště jednoduše stáhnout. Svojí barvou i vzorem skvěle zapadne do celého konceptu rekonstruovaného objektu a vypadá nádherně. Revitalizace celého objektu jsme se zúčastnili ve větší míře a dodali jsme i další druhy stínicí techniky. Více se dozvíte zde.

Tipy na využití balkonových clon

A nemusí to být jen střecha!

Balkonovou clonu můžete využít i jako boční stínicí prvek a udělat z ní rolovací stěnu vaší pergoly na terase vašeho domu nebo boční stěnu balkonu. Výhod to má hned několik:

  • Zabráníte ostrému sluníčku v pálení z boku.
  • Zamezíte zvědavým sousedům k nakukování, co se u vás děje.
  • Užijete si klid a pohodu.
  • A když budete chtít, stěnu kdykoliv vytáhnete.

Letní kino? Žádný problém!

S našim balkonovými clonami můžete popustit uzdu kreativitě opravdu naplno. Pokud jste milovníky kvalitních filmů, máte doma promítačku a nebaví vás pouštět filmy jen na bílou zeď v místnosti, zkuste použít jako plátno balkonovou clonu.

Tipy na využití balkonových clon

Stačí zvolit světlejší odstín, nízkou propustnost látky a domácí kino je na světě. Pak už zbývá udělat popcorn, připravit vychlazený drink, vybrat váš oblíbený film a skvělému zážitku už vůbec nic nebrání. A kdo ví, třeba vaše domácí kino ocení i sousedé. Vzpomeňte na scénu z Pelíšků, kde film sledovala celá ulice.

Zalíbila se vám představa zastřešené pergoly na terase nebo domácího kina? Napadly vás i další způsoby, jak využít balkonovou clonu? Dejte nám vědět, rádi se s vámi podělíme o zkušenosti.

Pokud máte k našim balkonovým clonám jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného typu nebo doporučíme odstín látky.

Váš SOLAR-TECHNIK