Slunolamy

„Skoro každý si přeje mít dům či byt příjemně prosluněný. Nikdo nechce trávit většinu svého volného času v místnosti, kam slunce nezavítá. Je ovšem jedno období v roce, které poskytuje slunečního záření a tepla někdy až moc – léto. Teploty bývají mnohdy tak vysoké, že se utíkáme ochladit do méně osvětlených prostor nebo pouštíme nezdravou a drahou klimatizaci. Právě kvůli těmto případům jsou tu slunolamy.“

Slunolamy, také známé jako sluneční clony nebo sluneční stínidla, jsou inovativním architektonickým prvkem, který získává na popularitě v rámci moderního stavebnictví. Jedná se o žaluziový systém, který reguluje dopad slunečního záření. Systém lze instalovat tak, že vyčnívá z fasády nebo je s ní rovnoběžný. Nejčastěji narazíte na slunolamy vyrobené z hliníku, které máme i v naší nabídce.

Moderní slunolamy jsou nejčastěji vyrobeny z hliníku, který je populární díky své odolnosti a nízké údržbě. Slunolamy mohou být pevné nebo pohyblivé, přičemž pohyblivé varianty umožňují dynamické přizpůsobení úhlu a intenzity stínění v závislosti na pozici slunce.

Hlavní funkcí slunolamů je regulace množství slunečního záření vstupujícího do budovy. V letních měsících, kdy je slunce vysoko na obloze, slunolamy zabraňují přehřívání interiéru a snižují potřebu klimatizace, což vede k úsporám energie. V zimních měsících, kdy je slunce nízko, slunolamy umožňují přístup slunečního záření, které přispívá k pasivnímu vytápění budovy.

Kromě své funkčnosti přispívají slunolamy i k estetice budov. Architekti využívají slunolamy jako designový prvek, který dodává budově moderní a inovativní vzhled. Slunolamy mohou být navrženy v různých tvarech a barvách, což umožňuje jejich integraci do různých architektonických stylů.

U nás v SOLAR-TECHNIK vám můžeme nabídnout dva typy slunolamů, ani s jedním z nich nešlápnete vedle, protože každý z nich nemá téměř žádné nároky na údržbu a jsou vysoce praktické.

Klasický systém, který je ideální pro přímé, zakřivené nebo úhlové fasádní aplikace. Vyznačuje se elegantním, lehkým vzhledem a hladkými zaoblenými hranami.

Slunolamy

Žaluziový systém je vyroben ze silných a velmi trvanlivých lamel profilu C z protlačovaného hliníku a vyznačuje se otevřeným a masivním vzhledem. Žaluziový systém 100R umožňuje větší rozteč nosníků.

Slunolamy

Auditorská kancelář ze Zlína hledala praktické a designové stínicí řešení, které by korespondovalo s moderním vzhledem sídla. Požadavkem bylo zajistit stínění, a zároveň pozvednout celkový vzhled budovy. Podmínkou realizace byla instalace stínicí techniky vyžadující minimální údržbu, bez pohyblivých částí. Výsledkem bylo zajištění tepelné pohody, snížení spotřeby energie, téměř žádné nároky na údržbu a esteticky velmi líbivé řešení díky vysoce kvalitním a testovaným materiálům zaručující dlouhodobou životnost

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit, těšíme se na vás.

Váš SOLAR-TECHNIK