Chytrá domácnost je skvělým pomocníkem moderního bydlení

Prášková lakovna a chemické odlakování

„Chcete přijít z práce domů a užít si pohodu vychlazené místnosti a stínu po horkém letním dni v kanceláři? Tomu docela rozumíme a jednoznačně tuhle myšlenku podporujeme. Jenže jak toho docílit, abyste hned od rána nemuseli mít zatažená okna a nevypadalo to u vás, jakože tam nikdo celé dny není? Řešení má název CHYTRÁ DOMÁCNOST.“

Pokud právě rekonstruujete dům či byt, nebo rovnou stavíte nové bydlení od základu, určitě se nad možností implementace chytré domácnosti zamyslete. Z dlouhodobého hlediska vám to může ušetřit obrovské množství financí za topení nebo klimatizaci, a co víc. Půjdete s dobou.

Proč chtít chytrou domácnost?

Chytrá domácnost přináší svým uživatelům celou řadu výhod. Jejich kompletní výčet najdete na stránce www.solartechnik.cz/chytra-domacnost, takže tady si je jen shrneme a krátce popíšeme.

Pracujete s přirozeným denním světlem

Chytrá domácnost ve spolupráci se slunečními čidly nastavuje lamely venkovní stínicí techniky automaticky po celý den do přesného úhlu. Vpustí tak do místnosti jen tolik světla, kolik potřebujete a nic vás nebude oslňovat.

Udržuje příjemnou teplotu v místnosti po celý rok

Díky chytré domácnosti budete mít v létě chládek a v zimě vyhřáté místnosti. Pokud si propojíte venkovní stínicí techniku se slunečním čidlem, můžete mít optimální komfort v souladu s venkovními podmínkami. V tomto ohledu doporučujeme instalaci větrného čidla pro ochranu oken a samotných venkovních žaluzií a rolet.

Šetříte tím i své výdaje. Nebude nutné v létě používat klimatizaci nebo naopak v zimě přehnaně topit. Venkovní stínicí technika vám dodá skvělý tepelný komfort. Navíc tak chráníte svůj nábytek, mazlíčky nebo rostliny před horkými slunečními paprsky.

Jednoduché a intuitivní ovládání

Práce se systémem chytré domácnosti je radost. Stačí jen zmáčknout tlačítko na ovládání, ikonu v aplikaci v chytrém telefonu nebo dát hlasový příkaz. A roztáhnete nebo naopak zatáhnete všechny rolety na jedno kliknutí.

Jakou stínicí techniku pro chytrou domácnost nabízíme

Pro instalaci chytré stínicí techniky nabízíme celou řadu produktů značky SOLAR-TECHNIK.

Instalovat můžete chytré venkovní žaluzie, které díky naklápění lamel pomohou plynule regulovat množství slunečních paprsků vnikajících do interiéru. Druhou variantou jsou venkovní rolety, které zajistí absolutní tmu i za bílého dne a fungují jako skvělý bezpečnostní prvek proti nezvaným návštěvníkům. Navíc díky nim můžete získat v létě i zimě získat více komfortu a ušetřit na financích, jelikož brání únikům tepla v zimních měsících a v letních zase přehřívání místností. Třetí možností, jak spojit venkovní stínicí techniku s chytrou domácností, jsou venkovní látkové rolety, tzv. screeny. Ty díky unikátní kombinaci materiálů odolají všem rozmarům počasí, nabízejí vám stín bez ztráty výhledu a zachovávají maximální soukromí.

Jaké systémy chytré domácnosti máme v nabídce?

Našim zákazníkům nabízíme dva druhy chytré domácnosti. Prvním z nich je zařízení Somfy TaHoma® Switch, které lze ovládat hlasem pomocí hlasových asistentů Siri, Google a Alexa, mobilní aplikací TaHoma nebo chytrým ovladačem umístěným v interiéru vašeho domu.

Druhou možností je systém chytré domácnosti Loxone. Díky tomuto systému se váš dům stane opravdu inteligentním. Techniku budete ovládat tak, aby vám bylo skutečně dobře a zároveň jste šetřili a cítili se v bezpečí. Pomocí této technologie můžete ovládat kromě stínění také osvětlení, topení, zabezpečení, saunu, bazén a mnoho dalšího.

V případě, že zvolíte řešení Loxone je samotné napojení na systém chytré domácnosti ve vaší režii. My vám dodáme motory ke stínicí technice a ostatní už pak řešíte přímo s dodavatelem Loxone. I tak se ovšem není čeho bát. Se systémem Loxone naše výrobky fungují na výbornou a zákazníci, kteří tento systém využívají, na něj pějí jen a pouze chválu.

V realizacích chytré domácnosti nejsme nováčky

Několik realizací chytré stínicí techniky máme už za sebou. Z jedné z nich jsme pro vás připravili případovou studii našeho zákazníka, který si naše řešení chytré domácnosti instaloval na svůj moderně pojatý dům na zlínských Pasekách. Jak to všechno dopadlo se dozvíte pod tímto odkazem.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, který se týká řešení chytré domácnosti, neváhejte se nám ozvat. Rádi vám zodpovíme všechny vaše otázky. Ať už jde o instalaci do novostavby, nebo implementaci systému během rekonstrukce domu či bytu.

SOLAR-TECHNIK je tu pro vás

Nakonec je jen na vás, kterou cestou při volbě stínicí techniky se rozhodnete vydat. V každém případě jsme připraveni vám pomoct vybrat tu nejvhodnější variantu pro váš dům, byt či kancelářské prostory. Neváhejte se nám ozvat nebo nás rovnou navštívit ve výrobě ve Fryštáku.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit. Těšíme se na vás.

Váš SOLAR-TECHNIK