Venkovní stínicí technika je efektivnější řešení

„V období horkých letních dnů velmi často vyhledáváme chladné prostředí, protože díky vysokým teplotám jsme unavení, může se nám špatně dýchat a hůře se nám spí. Jako řešení se jako první mnohým vybaví pořízení klimatizace, ale to ani zdaleka není nejefektivnější způsob ochlazení vašeho interiéru. Přečtěte si aktualitu a dozvíte se více.“

Proč nemusí být klimatizace vždy nejlepší řešení

Klimatizace je sice rychlý a účinný způsob na snížení teploty v místnosti, každopádně s sebou nese i spoustu nevýhod. První nevýhodou je vysoká nákladovost. Kromě pořizovací ceny musíte počítat i s nemalými náklady na provoz. Je zde i zdravotní riziko, které s sebou klimatizace přináší. Proudění studeného vzduchu může mít za příčinu svalovou ztuhlost, křeče, záněty, bolest v krku, angínu a další onemocnění. V neposlední řadě je klimatizace velmi hlučná, kdy během dne můžeme považovat hluk za přijatelný, ale v nočních hodinách může narušovat spánek.

Proč zvolit venkovní stínění?

Venkovní stínící technika je výrazně efektivnějším řešením z hlediska ochlazení interiéru. Můžete využít venkovní rolety nebo venkovní žaluzie. Obojí je vysoce účinné. Efektivita spočívá hlavně v tom, že je stínicí technika umístěna před okny. Díky tomu zvládne zadržet až velkou většinu tepelné energie a dochází tak k pasivnímu chlazení interiéru.

Malá finanční náročnost

Venkovní stínění je navíc ekonomicky výhodnější než klimatizace. Počáteční investice jsou maximálně na stejné úrovni jako pořízení klimatizace, každopádně tím oproti klimatizaci výdaje v podstatě končí.

Bezpečnostní prvek

Venkovní stínicí technika mimo své hlavní vlastnosti stínění, funguje skvěle také jako bezpečnostní prvek proti zlodějům. Mimo to vám také poskytuje dostatek soukromí.

Jednoduchá údržba

Oproti náročné údržbě klimatizace je údržba stínicí techniky procházka růžovou zahradou. Stačí jednou nebo dvakrát do roka zkontrolovat kolejnice, vodicí lišty a stahovací mechanismus.

Variabilita

Sami si můžete nastavit, kolik tepla a kolik světla si v domě přejete. Vevnitř tak budete mít dostatek světla, ale zároveň budou venkovní žaluzie nebo rolety odrážet sluneční paprsky. V případě chytré stínící techniky nebudete muset vhodné nastavení rolet nebo žaluzií vůbec řešit. Systém to udělá za vás a když se vrátíte domů z práce, bude vám v interiéru příjemný chládek.

Designový doplněk

Z hlediska stavebního designu se venkovní stínění může stát i skvělým exteriérovým prvkem, který obohatí vzhled vašeho domu.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit, těšíme se na vás.

Váš SOLAR-TECHNIK