Prášková lakovna součástí nabídky SOLAR-TECHNIK

Prášková lakovna a chemické odlakování

„SOLAR-TECHNIK není jenom výrobcem kvalitní stínicí techniky. Svým zákazníkům také nabízíme služby, mezi které patří i naše vlastní chemická odlakovna a prášková lakovna. Nemusí to být nutně zákazníci, kteří chtějí lakovat jen velké série svých produktů. Poskytujeme lakování pomocí práškové lakovny i odlakovny už od 1 ks, například disky kol osobních automobilů nebo specifické předměty se složitým tvatrem. Více se dočtete níže v textu.“

Co všechno naše prášková lakovna zvládá a jaké technologie používáme

Chtělo by se říct, že prakticky všechno. Ale musíme dodržet určité rozměry, hmotnost a vlastnosti dílců, abychom mohli garantovat 100% kvalitu laku. Jaké parametry tedy dílce musí splňovat?

  • Maximální délka lakovaného dílce 4,5 metru
  • Maximální hmotnost lakovaného dílce 250 kg
  • Odolnost dílce vůči teplotám od 170 °C do 210 °C

Velkou výhodou naší práškové lakovny je, že umožňuje lakovat i předměty, které mají složité tvary. To proto, že vše lakujeme ručně. Používáme technologii lakování práškovými plasty, která pracuje na principu nanášení elektricky nabitých částic na uzemněný předmět. Následně předmět dáme do pece, kde dochází k vytvrzení v právě zmiňovaných teplotách od 170 do 210 stupňů celsia.

Jaké barvy zvládá naše prášková lakovna?

Pro vaše předměty vám nabídneme více než 180 odstínů RAL ve fasádní kvalitě pouze od renomovaných výrobců. Před lakováním se s vámi dohodneme na tom, jestli má mít výsledný efekt jemnou nebo hrubou strukturu a taky jakou má mít povrchovou úpravu. Na výběr máte mezi transparentní, lesklou, pololesklou nebo matnou.

A co příprava povrchu před samotným lakováním?

S tím vám samozřejmě umíme pomoct také. Součástí naší práškové lakovny je totiž i odlakovna. Zaměřujeme se na odlakování železitých a hliníkových povrchů za studena.
A díky spojení s vlastní práškovou lakovnou dokážeme nabídnou špičkovou kvalitu výsledného laku.

U odlakovny jsme limitovaní roštem odlakovacího zařízení, který má rozměry 100 x 100 cm a výškou odlakovací lázně, která činí 40 cm. Maximální nosnost našeho roštu je
100 kg, jeden odlakovaný dílec pak může mít maximálně 20 kg. Zakládáme si na tom, že používáme ekologicky šetrné chemikálie, které nezatěžují životní prostředí.

Využití naší odlakovny samozřejmě není podmínkou k tomu, abychom vám nalakovali výrobky podle vašich požadavků.

S kým spolupracujeme

Kdo všechno s námi spolupracuje a využívá služeb naší práškové lakovny nebo odlakovny? Jaké zajímavé zakázky jsme v minulosti dělali? Vše jsme pro vás připravili v případové studii o lakovně a také v případové studii jednoho zajímavého projektu pro Útvar rychlého nasazení URNA Police ČR. Ale ve zkratce. Mezi naše zákazníky patří výrobce židlí RIM, výrobce přepravních obalů na kytary a zvučící techniku Flightcase nebo třeba výrobce ortéz Ortika. A také další výrobci stínicí technici, firmy z oblasti kovovýroby nebo výrobci oken.

Spolupracujeme také se zákazníky, kteří chtějí vyloženě zakázkové lakování jednoho nebo dvou kusů. Zpravidla se jedná o malé autoservisy a pneuservisy, které si u nás nechávají lakovat disky kol, nebo majitele jízdních kol, které už nebaví původní vzhled jejich kola a nechají si je u nás přelakovat.

Potřebujete služby práškové lakovny?

Potřebujete nalakovat váš výrobek, ale má složitý tvar a kvůli tomu vás nikdy nevzali? Tak nás neváhejte kontaktovat a naše kvalifikovaná obsluha práškové lakovny i odlakovny se o vás radostí postará. Kontaktujete nás přes naši webovou stránku www.solartechnik.cz/kontakt/ a společně se domluvíme na detailech.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně práškové lakovny nebo odlakovny se na nás neváhejte obrátit. Těšíme se na vás.

Váš SOLAR-TECHNIK